12strunná kytara pro začátečníky

Klasické kytary mají šest strun. To ale neznamená, že neexistují i modely s jiným počtem strun. Pokud se i vy řadíte mezi kytaristy, pro které je šest strun málo, pak se nechte oslovit nabídkou 12 strunných akustických i elektroakustických kytar, které nabízí internetový obchod Cmias.cz (provozovatelem je firma CMI Melodia a.s.).

Jaká je aktuální nabídka v této kategorii? Tvoří ji celkem 28 modelů od 10 výrobců (Yamaha, Ibanez, Ashton, Fender, Cort, ESP-LTD, Martin, LAG, Pecka a Seagull). Nejlevnějším modelem v této kategorii je novinka – 12 strunná kytara Pecka DP-18/12 v barevném provedení NAT neboli Natural (přírodní). Tato kytara se nyní pohybuje na částce 2.490,- Kč s DPH (říjen 2013, internetový obchod Cmias.cz).

12 strunná kytara Pecka DP-18/12

Pojďme si tuto kytaru blíže představit.

Tato dvanáctistrunná akustická kytara je vhodná pro začínající hudebníky. Nabízí skvělý poměr cena a výkon. Jaké provedení zvolil výrobce? Kytara je vyrobena s vrchní smrkovou deskou. Pro luby a záď byl zvolen linden. Další část tvoří palisandrový hmatník a kobylka. Kytara obsahuje i ozdobnou rosetu.

Výše zmíněnou kytaru máte možnost si osobně prohlédnout a vyzkoušet v obchodním domě s hudebními nástroji CMI plaza v Hradci Králové.

Alternativními produkty jsou např.:

  • 12 strunná kytara Fender CD-100-12 Natural
  • 12 strunná kytara Yamaha FG 720S 12
  • 12 strunná elektroakustická kytara Ashton SL 29/12CEQ (TSB / WRS)

Komentáře nejsou povoleny.