Americký velvyslanec navštívil kultovního výrobce kytar Furch Guitars

Americký velvyslanec u výrobce Furch Guitars

Velvyslanec USA v České republice Stephen King navštívil 4. prosince 2019 sídlo společnosti Furch Guitar, kde se setkal s majitelem Petrem Furchem a jeho otcem a zakladatelem firmy Františkem Furchem. Setkání se uskutečnilo u příležitosti otevření nového distribučního a servisního centra Furch Guitars v americkém Nashvillu, odkud společnost začala letos v létě řídit veškeré své aktivity ve Spojených státech.

„Otevření nashvillského centra bylo pro nás strategickým krokem k intenzivnějšímu pronikání na americký trh. Jen během prvních měsíců vzrostl prodej našich kytar o dvojnásobek a počet našich nových amerických prodejců se navýšil o více než polovinu. Jsme také schopni snáze a flexibilněji spolupracovat s našimi obchodními partnery a zajistit tak lepší dostupnost a špičkový servis nástrojů značky Furch pro naše zákazníky,“ říká Petr Furch.

Stephen King, Petr Furch, František Furch

V rámci setkání si pan velvyslanec společně s ostatními účastníky nejprve prošel výrobní prostory společnosti Furch Guitars, kde se blíže seznámil s procesem výroby akustických kytar včetně řady inovací s ním spojených. Následně pak zavítal do tamního showroomu kytar značky Furch, kde se krátce informoval o současných i budoucích aktivitách společnosti na americkém trhu.

Zdůraznil také jednotlivé možnosti podpory českých podnikatelských aktivit ve Spojených státech ze strany amerického velvyslanectví v Česku. „Jako podnikatel a velvyslanec se snažím o růst vzájemného obchodu a investic mezi Českou republikou a Spojenými státy. Opravdu mám radost, když vidím úspěšnou českou firmu, jako je například Furch Guitars, investovat ve Spojených státech a rozšiřovat své podnikání. Mají toho hodně, na co mohou být hrdí,“ uvedl velvyslanec USA V České republice Stephen King.

Zdroj: Tisková zpráva Furch Guitars

Komentáře nejsou povoleny.