Co nového má ENGL

Co nového má ENGL

ENGL je německá firma, která se zabývá výrobou kytarových zesilovačů, efektů, reproduktorů a dalších zařízení kytarového charakteru již od roku 1984. Proslavila se mimo jiná legendárním zesilovačem ENGL Blackmore Signature E650, který sestrojila přesně podle potřeb kytaristy kapely Deep Purple Ritchieho Blackmora. Zesilovače ENGL jsou navrženy spíše pro rockové a metalové kytaristy. To je zřejmé z výčtu firemních kytaristů, mezi které patří například Paul Stanley z Kiss, Alexi Laiho z Children of Bodom nebo Glenn Tipton z Judas Priest.

K dostání jsou různé speciální edice, jako například signature zesilovač Martyho Friedmana, bývalého kytaristy kapely Megadeth. ENGL vyrábí i pedálové efekty, od tvrdého distortionu až po delay a compressor, kytarové reprobedny a rackové zesilovače. V menší míře ENGL produkuje vybavení pro basové kytary a výjimkou nejsou ani komba pro elektroakustické kytary.

Na trhu je také řada krabičkových efektů. Jedná se o 6 pedálů s technologií Secret connection system, díky které mohou být propojeny bez jakýkoli kabelů. ENGL nedávno rozšířili nabídku komb pro elektrické kytary, konkrétně jde o kytarové kombo Rockmaster 40. Je dvoukanálové s výkonem 40 W a jak už název napovídá, je vhodné pro rockové kytaristy. Novinkou je již zmiňovaný signature zesilovač Martyho Friedmana – Marty Friedman “Inferno” Signature E766. Svůj signature zesilovač má také Victor Smolski, zesilovač bývalého kytaristy kapely Rage nese název Victor Smolski LTD. E646. Aktuálně ENGL chystá limitovanou edici zesilovače Ironball v bílém provedení, vyrobeno bude jen 150 kusů.

Pokud hrajete tvrdší styl, ENGL rozhodně stojí za vyzkoušení.

Komentáře nejsou povoleny.