Desperado 1995

Desperado

Film Desperado jistě znáte. Nevím, jak vám, ale mně se hned vybaví hudba a samozřejmě i hlavní postavy v podání Antonia Banderase a Salmy Hayek. Pokud byste si náhodou nedokázali vzpomenout, co konkrétně mám na mysli, tak se podívejte na pokračování tohoto článku, kde na konci uvídíme i klip s již zmíněnou filmovou hudbou.

Abychom nezůstali jen u hudby, tak i několik informací k filmu. Možná nevíte, že Desperado nebyl prvním filmem. Věc se měla tak, že prvním filmem byl El Mariachi, který natočil režisér Robert Rodriguez. Jednalo se o poloamatérsky natočený film, který si však získal velice kladná hodnocení ze strany diváků, čehož si všimla mimo jiné i společnost Columbia Pictures. Netrvalo dlouho a „nový“ film byl na světě.

Hodně muziky za málo peněz…

Jen pro porovnání. Prvotina byla vyrobena za dnes již směšných sedmdesát tisíc dolarů. Naproti tomu slavné Desperado se natočilo s rozpočtem sedm MILIONŮ dolarů. Docela rozdíl, co říkáte? V hlavních rolích tohoto skvělého filmu máte možnost vidět Antonia Banderase (El Mariachi) a Salmu Hayek (Caroline).

O čem film je a další podrobnosti se můžete dozvědět např. na wikipedii či v Česko-Slovenské filmové databázi.

Na závěr slíbená filmová hudba.

Tak co, vzpomněli jste si?

Komentáře nejsou povoleny.