Efektový pedál MXR Custom Shop Comp

Ve většině případů se zde věnujeme informacím o kytarách, případně kytarových kombech atp. Dnes to trošku pozměníme a podíváme se na další důležitou oblast pro každého kytaristu, kterou jsou kytarové efekty. Příslušenství, které nesmí zůstat opomenuto. Konkrétně si představíme jeden efektový pedál od společnosti MXR.

O jaký model se jedná? Představujeme efektový pedál MXR CSP202 Custom Shop Comp. Tento tzv. Dunlop kompresor MXR Custom Comp je ve skutečnosti špičková kompresorová krabička, která byla vyrobena z kvalitních komponentů za použití tradičních a zároveň moderních technologií.

Koncepci tohoto efektového pedálu tvoří integrovaný obvod CA3080, jenž zajistí pevnou transparentní kompresi s širokým dynamickým rozpětím a co je důležité, i tichým chodem.

Co tento efekt přináší? Pokud chcete např. nastavit citlivost kompresoru, úroveň hlasitosti či dynamiky, pak to lze s pomocí ovladače na Sustain. Pro potenciometr Output lze nastavit výstupní hlasitost.

Tento typ efektového pedálu je znám svou dlouhou životností a kvalitní funkčností. Za zmínku stojí rovněž kvalitní potenciometry a footswitch typu TPDT (Triple Pole Double Throw).

V případě, že je kompresor vypnutý, je pedál ve stavu Tru Bypase, což znamená, že kytarový signál není modifikován.

Tento model efektového pedálu lze zakoupit za částku 4.080,- Kč s DPH (duben 2014, www.cmias.cz).

Komentáře nejsou povoleny.