Elektroakustická akustická kytara Ibanez TCY 10E

Elektroakustická akustická kytara Ibanez TCY 10E

V dnešním článku se podíváme je model elektroakustické kytary od firmy Ibanez. Konkrétně na kytaru s označením TCY 10E, která spadá do produktové řady Talman. Cenově dostupný strunný hudební nástroj, který na první pohled tak trochu připomíná elektrickou kytaru…

Netradiční tvar kytary

Proč elektrickou kytaru? Když se podíváte na obrys těla kytary, pak je zde určitá podobnost. Kytara TCY 10E má zkrátka specifický tvar (v porovnání s jinými modely elektroakustických kytar) s dvojitým vykrojením.

Pódiová kytara

Na kytaru Ibanez TCY 10E je možné hrát čistě akusticky. Nicméně z pohledu výrobce byla zamýšlena spíše jako pódiová kytara. Pro správné ozvučení je kytara osazena piezosnímačem Ibanez spolu s kvalitní elektronikou Ibanez AEQ200T. Právě uvedená elektronika vám umožní ovládat jak hlasitost, tak i dvoupásmovou tónovou korekci. Jako velmi praktickou lze označit i vestavěnou ladičku.

Provedení kytary

Na závěr ještě pár slov k samotnému provedení kytary. Pro tento model kytary Ibanez byla zvolena smrková vrchní deska. Luby, zadní deska i krk jsou pak vyrobeny z mahagonového dřeva. Hmatník a kobylka jsou z palisandru. Nechybí ani chromované ladící mechaniky. Již zmíněné dvojité vykrojení je praktické z toho pohledu, že umožňuje snadný přístup do vyšších poloh hmatníku.

Komentáře nejsou povoleny.