Epiphone G-400 WB Worn

Epiphone G-400 WB Worn

I v dnešním článku se podíváme na model elektrické kytary značky Epiphone. Konkrétně se budeme věnovat modelu G-400 WB Worn. Jedná se o kytaru, která spadá do modelové řady, jenž je specifická v tom, že se jedná o přesné kopie kytar značky Gibson z roku 1962. A je třeba říci, že jsou velmi zdařilé!

Skvělé kytary prvotřídní kvality

Nejprve něco k modelové řadě. Epiphone má na trhu sérii kytar označenou jako G-400. Do ní pak spadá modelová řada SG G-400 Faded resp. jedná se o jakousi její variantu. Rozdílem je např. to, že tato upravená verze dává jednotlivým kytarám větší „vintage“ nádech. Modely pak mají matný „finiš“ a na první pohled jakoby zašlý hmatník. Zkrátka cílem je, aby kytary vypadaly co nejvíce podobě modelům z roku 1962. Velmi důležité však je, že všechny kytary nabízí skvělý zvuk, což je určitě výborná zpráva pro všechny kytaristy, kteří po těchto modelech pokukují. Navíc se pyšní perfektním zpracováním. Stejně tak jsou použité jen ty nejkvalitnější materiály.

Zpracování kytary

Kytara Epiphone G-400 WB Worn má tělo vyrobeno z mahagonového dřeva, stejně tak i krk, který je k tělu přilepen. Právě díky této léty osvědčené a ověřené konstrukci, nabízí model tolik typický „SG“ zvuk a dává kytaře velmi dobrý sustain.

Tělo z masivu dává zvuku kytary zcela nový rozměr, máte si jistě na co těšit. Pro hmatník byl zvolen palisandr a je na něm osazeno 22 pražců (jejich polohy jsou označeny klasicky perleťovými poli). Menzura je vyměřena na 628 mm, šířka nultého pražce odpovídá 43 mm.

Jak již z názvu resp. označení kytary vyplývá, je vyvedena ve finiši Worn Brown.

Shlédnutí naživo

Doporučujeme kytaru shlédnout na živo. Kontaktujte proto svého prodejce kytar, zda má daný model ve svém obchodě. V současné době je kytara k vidění např. v obchodním domě CMI plaza v Hradci Králové. Provozovatelem obchodu je společnost CMI Melodia a.s. – internetový obchod www.cmias.cz.

Komentáře nejsou povoleny.