Furch rozšiřuje svou řadu polomasivních kytar INDIGO

Kytary Furch INDIGO

Velké Němčice, 9. srpna 2018 – Společnost Furch Guitars (Furch), přední světový výrobce kytar prémiové kvality, rozšířila své portfolio polomasivních kytar o nový model INDIGO DELUXE CY. Vychází ze základního modelu stejnojmenné řady, navíc jej ale zdobí atraktivní dekorativní prvky typické především pro nástroje vyšších řad.

Kytary Furch INDIGO DELUXE CY jsou vyráběny kombinací amerického červeného cedru na přední rezonanční desce a vrstveného mahagonu na zadní desce a lubech. Zadní deska je díky lisování vyklenutá a její provedení bez žebrování specificky ovlivňuje rezonanci kytary – pomáhá jí dosáhnout vysoce silného dynamického zvuku, který je charakteristický pro všechny kytary řady INDIGO.

„Kytary s vrstvenou zadní deskou jsou často vnímány jako nástroje nižší třídy, což ale nemusí být z hlediska provedení i zvuku pravda. Naše speciální řešení zadní desky s prolisem v ní vytváří rovnoměrné pnutí. Toto pnutí a správná práce s ním nám umožňuje dosáhnout vynikajících zvukových vlastností,“ říká Petr Furch, ředitel společnosti Furch Guitars.

Furch INDIGO

Kombinace cedru a mahagonu dodává nástroji Furch INDIGO DELUXE CY nejen hřejivý vyvážený zvuk, ale také atraktivní jemný zlatavý vzhled, jenž podtrhují detaily z indického palisandru v čele s masivní prstencovou rozetou a lemováním přední rezonanční desky s černobílými linkami. Hmatník kytary zdobí boční a čelní bodové poziční značky z bílé perleti.

Celkové zvukové i vizuální charakteristiky použitých materiálů zvýrazňuje speciální ultratenké lakování s otevřenými póry (tzv. Open-Pore Finish), které zároveň poskytuje vynikající úroveň povrchové ochrany. Přední deska kytary obsahuje speciální chránítko z umělé želvoviny, které je doplněno o transparentní prodloužení směrem k akustickému otvoru, přičemž nijak nenarušuje čistý design rozety.

Furch INDIGO DELUXE

„Při navrhování modelu Furch INDIGO DELUXE CY jsme použili vybrané dekorační prvky běžné pro naše vyšší třídy celomasivních kytar, abychom adekvátně zvýraznili vysokou zvukovou kvalitu tohoto nástroje,“ dodává Petr Furch.

Kytary Furch INDIGO DELUXE CY jsou vyráběny v provedení dreadnought a grand auditorium bez výřezu, k dostání pak budou v průběhu měsíce září.

Zdroj: Tisková zpráva Furch Guitars

Komentáře nejsou povoleny.