Hudební festival Porta 2018

Hlavní cena festivalu Porta 2018

Uplynulý víkend patřil opět hudbě. Fandové a vyznavači folku, country a trampské hudby se sešli v pátek 29.6.2018 v Řevnicích, kde se uskutečnil 11. ročník tradičního českého soutěžního hudebního festivalu Porta. Program akce byl rozložen do tří dnů.

V letošním ročníku o vítězství „soupeřilo“ čtrnáct talentovaných hudebníků, kteří průběžně vzešli z jednotlivých regionálních kol. Na pódiu je v rámci doprovodného programu doplnili významní profesionální muzikanti, jako např. Robert Křesťan, Pavel Žalman, Ivan Hlas či skupina Jelen.

Celkovým vítězem Porty se stala Tereza Balonová, která získala jako hlavní cenu devítistrunnou akustickou kytaru Furch YELLOW CR 9, kterou do soutěže již tradičně věnoval český výrobce prémiových kytar Furch Guitars. Na kytaru během svého vystoupení zahrál také vynikající slovenský kytarista a zpěvák Norbi Kovács. Kompletní výsledky 11. ročníku festivalu Porta naleznete na oficiálním webu www.porta-festival.cz.

Hlavní cena

Furch YELLOW CR 9

Špičková kytara Furch YELLOW CR 9 má přední rezonanční desku z pečlivě vybíraného amerického červeného cedru, zadní desku a luby z indického palisandru a jejich povrch chrání speciální lakování s plnými póry a vysokým leskem, tzv. Full-Pore High-Gloss Finish, které zároveň umocňuje zvukovou rezonanci nástroje. Kytaru ve zlatavých odstínech zdobí i stylová rozeta s dvojím prstencem a vykládáním ze zeleného abalonu, či lemování těla, kolíčky v kobylce a motýlky ladicích mechanik z umělé želvoviny. Luxusní nástroj je navíc osazen i elektronikou LR Baggs EAS-VTC.

Zdroj: Tisková zpráva Furch Guitars

Komentáře nejsou povoleny.