Interview – Tommy Emmanuel

Interview - Tommy EmmanuelO Tommym jsme psali nedávno, ale i tak se k jeho vystoupení ještě jednou vrátíme a to z důvodu, že se nám dostalo do rukou video, ve kterém společnost Kytary.cz zpovídá Tommyho. Video je s českými titulky a mimo jiné je dostupné právě na YouTube kanálu Kytary.cz.Tommy Emmanuel je zkrátka fenomén mezi kytaristy, a tak není divu, že byl pro tento rozhovor vybrán. Mimo jiné vzpomíná i na své počátky, kdy u nás hrál poprvé jako neznámý kytarista v rámci kytarového koncertu v kostele. Od té doby se ale mnohé změnilo a z Tommyho je světově uznávaný hudebník.

Zároveň říká, že jedním z hlavních důvodů, proč se do naší republiky tak často a rád vrací, je publikum, které je dle jeho názoru úžasné a vytvoří nezapomenutelnou atmosféru.

Zároveň na videu představuje i svoji kytaru, na kterou nedá dopustit. Jeho poslední model je z roku 2008 a vyrobila jej australská firma Maton. V kytaře je mimo jiné zabudovaný i mikrofon, který však nový není, ten má použit z jeho staré kytary a nedá na něj dopustit, protože narozdíl od nových moderních mikrofonů dokáže zachytit více než jen zvuk strun a to se mu líbí, že umí zprostředkovat i ruchy okolo, které k jeho vystoupení patří.

Rozhovor s Tommym

Více se již ale dozvíte v rámci interview, které vám zde rovněž nabízíme k dispozici.

Komentáře nejsou povoleny.