Jak nakupujete?

V redakci jsme se začali zaobírat tématem nákupu kytary. Zajímalo by nás, jak je to u českých kytaristů. Jak při nákupu postupují, co je zajímá, kde nakupují, jak dlouho jsou ochotni čekat na jejich vysněný model kytary atd. Byli bychom rádi, kdybyste nám toto pomohli vyřešit a zaslali vám informace o tom, jak je to u vás.

Nákup kytary resp. jakéhokoliv hudebního nástroje, to není jako když jdete do hypermarketu. Většina z nás má nějaké představy, případně si již na internetu vyhlédla model kytary, který chce získat. I zde je to různé a je to ovlivněno např. tím, jak zkušený kytarista je. Začátečník si samozřejmě nechá spíše poradit. Pokročilý hráč už vyhledává model s konkrétnimi vlastnostmi, případně konkrétní typ kytary.

Pak je to o tom, zda preferujete nákup skrze internetový obchod, nebo raději navštívíte kamenou prodejnu? Druhý případ využijí jistě ti, kdo si chtějí kytaru osahat. Jsou i případy, kdy si kytaristé nejprve zboží obhlédnout v obchodě a nakonec si jej objednají ve svém oblíbeném eshopu. Možnosti jsou dnes různé…

Nakupujete dle ceny, tedy v eshopu, kde je zboží nejlevnější, nebo dáte i na osobní přístup prodavačů, ochotu, rychlé dodání, případný servis nástrojů?

Jak dlouho jste ochotni čekat na dodání vámi objednané kytary? Očekáváte doručení druhý den, nebo jste ochotni počkat třeba týden? Když kytara není skladem a jinou nechcete, necháte si ji objednat, ikdyž může být dodání více než měsíc?

To jsou asi ty základní otázky, které nás napadly. Možná jsme na něco zapomněli, pokud ano, rádi doplníme dle vašich námětů.

Komentáře nejsou povoleny.