Jak se naučit hrát na kytaru?

Jak se naučit hrát na kytaru?

Mezi kytaristy, ať už těmi zkušenějšími nebo začátečníky, se vedou vášnivé spory, jakou formou brát lekce na kytaru. Resp. – jakým způsobem přistoupit ke hře na tento nástroj. Ti, co hrají na klasickou kytaru rozhodně preferují styl, který nabízejí Základní umělecké školy. Tedy dření poměrně náročných hudebních kusů, pevně daný posez a umístění ruky a navíc spousta teorie. Ano, všechno se to může hodit, zejména ta hudební teorie. To je skutečně prospěšná věc, kterou nás mohou kytarové lekce v duchu ZUŠ naučit.

Jenže, co z toho, když kytarový adept sní o tom, že z něj bude rockový kytarista? V dnešní době si asi nejsnáze najde lekce kytary na internetu. Je jich plný YouTube i spousta specializovaných serverů, jsou placené i zadarmo. Najdeme videa profesionálů i diletantů, kteří si jen myslí, že umí hrát na kytaru a tento blud – včetně chyb – předávají dalším muzikantům.

Zlatou střední cestou je vydat se směrem k lekcím na kytaru, které nám budou dávat naši známí, kytarově zkušenější kamarádi. Ti nebudou tak nekompromisí jako bývají učitelé na Základních uměleckých školách a zároveň nás dovedou včas upozornit na případné chyby v technice. To v případě, že sledujeme kytarové lekce online, jde jen obtížně.

Tou úplně nejideálnější variantou je zkombinovat všechny tři výše uvedené způsoby. Naučit se teorii, trénovat doma, ale zároveň se pravidelně setkávat se živými hráči a učit se od nich. Jen tak se totiž můžeme hráčsky vypracovat.

Komentáře nejsou povoleny.