Jak si vybrat kytaru

Protože podporujeme hudbu, tak dnes přidáváme další z článků, který pomáhá začínajícím hudebníkům – kytaristům. Dnes se díky portálu NaNastroj.cz podíváme na tématiku výběru té správné kytary. Právě tématu „Jak si vybrat kytaru“ se věnuje sedmnáctá lekce, kterou tento portál mimo jiné uveřejnil na webu Youtube.com.

V prvé řadě je třeba si ujasnit, jaký hudební styl chcete hrát. Od toho se odvíjí zvuk kytary, kterou si chcete zakoupit. Co ovlivňuje zvuk kytary? Zaprvé je to materiál (z jakého dřeva), z kterého je kytara vyrobena. Tedy např. zda je tělo kytary masivní, nebo duté. A také to, jaké jsou použité snímače (případně elektronika – možnosti jsou dvě aktivní, nebo pasivní). Samozřejmě platí i to, že čím kvalitnější materiál, tím dražší kytara.

Čeho se vyvarovat?

Ve videoprezentaci uvidíte ukázky konkrétních typů kytar (různé typy, které se hodí pro konkrétní styly; jaké mají zvukové vlastnosti, výbavu atd.), s tím, že na závěr je uvedeno, čeho se při nákupu kytary vyvarovat. Zejména si pohlídejte, aby kytara nebyla nikde poškozená, aby se nekroutil krk kytary… Správná kytara by měla mít i dobrý dozvuk (tzv. sustain) – aby kytara správně rezonovala. To je jen ukázka, pro více informací již doporučujeme shlédnout zmíněné video.

Videoprezentace

A na závěr nabízíme kompletní lekci na videu. Věříme, že vám pomůže a ještě jednou děkujeme týmu NaNastroj.cz za toto zdařilé video.

Komentáře nejsou povoleny.