Jakou kytaru pro začátečníka?

Jaká kytara je vhodná pro začátečníka? Na tuto otázku naleznete několik různých odpověďí. My jsme se obrátili na zástupce společnosti CMI Melodia a.s. – předního prodejce hudebních nástrojů v České republice. A jaké jsou závěry? To se dozvíte v našem dnešním článku.

Na prvním místě je důležité, abyste si ujasnili, jaký typ kytary chcete ovládnout resp. s kterou kytarou chcete začít. Mezi základní typy patří klasické kytary (španělky), elektrické kytary, basové kytary, elektroakustické kytary či tzv. Jumbo, Dreadnought kytary.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv kytaru, vždy jsou v dané kategorii připraveny vhodné modely i pro začínající hráče. Výrobci v tomto případě moc dobře vědí, že je důležité se zaměřit jak na začínající, pokročilé i profesionální hudebníky. Pokud si nebudete jisti s výběrem a ve své blízkosti nemáte nikoho, kdo by vám odborně poradil, pak je dobré se obrátit na specialisty vámi vybraného obchodu (ať už kamenného či eshopu).

Jaké značky doporučují v CMI?

Na základě dlouholetých zkušeností s prodejem kytar, doporučují v CMI Melodia a.s. tyto značky (výrobce), kde máte jistotu, že získáte kvalitní nástroj pro své začátky:

  • Ashton, Fender, Ibanez, Yamaha, Daisy Rock či Pecka Guitars

Jak nejjednodušeji poznat, že se jedná o kytaru pro začátečníka? Jednou z cest je i cena. Pokud se podíváte na ceny kytar, pak lze říci, že modely, které jsou k dispozici cca do 5 tisíc korun, lze brát jako kytary pro začátečníky. Dražší modely by měli vyhledávat již pokročilejší kytaristé.

Bazarový prodej kytar?

Bazar resp. nákup kytary v bazaru je lákavý zejména z finančního hlediska. Nicméně z pohledu CMI Melodia a.s. to není nic, co by doporučovali. U začátečníků hrozí situace, kdy si pořídí cenově výhodný model, u kterého se však časem objeví skryté vady, jejichž opravy výrazně navýší původní investice. Mějte to tedy na paměti.

V extrémním případě může dojít ke koupi nevhodné kytary, která bude mít negativní vliv na vaše zdraví (krajním případem je např. poškození šlach, což může mít vliv na vaše další hraní na kytaru).

Kytara pro začátečníky by měla plně vyhovovat Vašim potřebám, proto se raději vždy obraťte na prodávajícího, který vám s výběrem poradí. CMI Melodia a.s. nabízí jak poradenství online pro svůj eshop Cmias.cz, tak i osobní konzultace ve firemní prodejně CMI plaza v Hradci Králové.

Komentáře nejsou povoleny.