Jaký je váš oblíbený typ elektrické kytary?

Typů elektrické kytary je mnoho, jistě je všichni dobře znáte a pojmy jako Stratocaster, Telecaster či Les Paul vám nejsou vůbec cizí. Ale nás by zajímalo, jaký typ elektrických kytar preferujete? Tímto tedy vyhlašujeme neoficiální anketu o nejoblíbenější typ elektrické kytary.

Jakým stylem bude anketa probíhat? Nebudeme zde vytvářet nějaký anketní formulář, kde byste hlasovali. To jsou ankety, které pak mohou být zkreslené tím, že někdo nakliká více hlasů z různých počítačů atp. v záležitosti na tom, jaká jsou omezení u dané ankety. My k tomu přistoupili trochu jinak. Pokud chcete hlasovat, zašlete nám vámi oblíbený typ elektrické kytary na email. Naše redakce vše zpracuje a jakmile bude dostatek „zdrojových dat“, vše zpracujeme a výsledky zveřejníme.

Malá nápověda se vždy hodí

Mezi naše favority se řadí známé kytary resp. tvary Stratocaster, Telecaster a Les Paul. Ale možná, že právě tato anketa přinese zcela jiné neočekávané výsledky. Kytar je na trhu velké množství, takže prosadit se může jakýkoliv druh od různých výrobců.

Stratocaster byl navržen v polovině dvacátého století. Za jeho vznikem stojí Leo Fender. Tělo tohoto typu kytary se nejčastěji vyrábí z olšového případně jasanového dřeva. Krk je vyráběn z javorového dřeva.

„Vynálezcem“ Telecasteru je stejně jako u předchozího modelu Leo Fender. Jedná se o dvousnímačovou kytaru, která se na trhu objevila poprvé v roce 1950. Hlavní doménou je jednoduchý design a revoluční zvukové vlastnosti.

U kytar typu Les Paul se získávala obliba až postupně, zpočátku moc vřele přijaty nebyly. Vývoj tohoto druhu elektrické kytary započal Les Paul (americký jazzový kytarista vlastním jménem Lester William Polsfuss).

Komentáře nejsou povoleny.