Jimi Hendrix Stratocaster

Jimi Hendrix Stratocaster

Kytarová legenda – Jimi Hendrix! Proč jej zmiňujeme? Protože Fender připravil pro své zákazníky opravdovou lahůdku. Do své nabídky zařadil model, který je věnovaný tomuto mistrovi. Elektrická kytara Fender Jimi Hendrix Stratocaster®. K dispozici ve dvou barevných variantách – Black a Olympic White.

Proč právě kytara věnovaná Jimimu Hendrixovi? Důvod je zřejmý. Na světě není mnoho kytaristů, o kterých by se dalo říci, že jsou nebo byli legendou. A i mezi těmi, kteří se legendou stali přecijen jedno jméno převyšuje a to právě jméno Jimiho Hendrixe. Byl to Jimi Hendrix, který všem ukázal, jak široký záběr mají kytary Stratocaster, že se jedná o velmi flexibilní kytary, které dokáží reálně produkovat velké množství zvuků.

Netradiční styl u nového Stratocasteru

Jedním z důvodů, proč Jimi Hendrix dokázal publikovat naprosto unikátní zvuk, je mimo jiné i to, že se v jeho případě jednalo o levorukého hráče. To s sebou přineslo to, že si jednoduše natáhnul naopak struny na svůj Stratocaster a mohl začít hrát. Možná to zní příliš jednoduše, ale touto úpravou naprosto změnil charakteristiky své elektrické kytary. Například basové struny se tímto výrazně utáhly a melodické struny měly naopak díky tomu větší prostor pro rezonanci.

A právě z toho vycházeli i vývojáři u Fenderu. Stejný postup aplikovali i u nového Stratocasteru. Obrátili ladící mechaniku, kobylku a snímače vzhůru nohama. Tím se pokusili co nejvíce přiblížit zvuku, který produkoval Jimi Hendrix.

Tento jedinečný model elektrické kytary můžete shlédnout i v obchodě Hudebni-obchod.cz, který jej aktuálně má skladem a je možné i osobní vyzkoušení pod dohledem prodejních specialistů.

Jak zní kytara Fender Jimi Hendrix Stratocaster®

Nemáte možnost vidět kytaru naživo a poslechnout si, jak zní? Pak jistě neodmítnete shlédnout toto krátké promo video, které vytvořilo Guitar Center na svém YouTube kanále.

Komentáře nejsou povoleny.