Keyboardy Yamaha v roce 2011

Společnost Yamaha představila nové klávesové hudební nástroje na mezinárodním veletrhu Musikmesse 2011 ve Frankfurtu. Tento hudební veletrh se konal v dubnu a byla zde představena celá řada nových hudebních nástrojů. Nejednalo se pouze o klávesy, ale také o bicí hudební nástroje či nové modelové řady digitálních pian atp.

Dalo by se říci, že je to již tradiční každoroční rituál, na který se těší jak prodejci hudebních nástrojů, tak zejména hudebníci a další hudební nadšenci.

Novinky pro rok 2011

Yamaha připravila pro své zákazníky celou řadu novinek. V našem článku se však zaměříme na ty nejvýznamnější klávesy (keyboardy), které spatřily světlo světa.

Mezi zákazníky byly a jsou velmi populární modely keyboardů PSR E323 a PSR E223. Jejich obliba nezůstala bez povšimnutí ze strany společnosti Yamaha, která právě pro letošní rok připravila jejich nástupce. Nové modely těchto oblíbených keyboardů nesou označení PSR E333 a PSR E233.

Nové modely kláves PSR

V čem konkrétně se liší klávesy PSR E333 a PSR E233 od předchozích modelů? Na první pohled je to barevné provedení. Yamaha oblékla oba modely do populární černé barvy. To by však náročné zákazníky jistě neuspokojilo.

Modely se však liší zejména v nových vlastnostech jako jsou např. větší počet zvuků, konektor pro připojení k počítači USB to Host aj. Důležitou změnou je vylepšené ozvučení hudebního nástroje s využitím funkce Ultra-Wide Stereo DSP. Jedná se o efekt vytvářející široké 3D zvukové pole, které odliší tento keyboard od konkurenčních hudebních nástrojů.

Základní specifikaci těchto klávesových nástrojů včetně aktuální ceny a možnosti objednávky naleznete na stránkách internetového obchodu společnosti CMI Melodia a.s. – Klávesy PSR E333 a Klávesy PSR E233.

Rozšíření série Piaggero

Další dvě novinky si přichystala společnost Yamaha pro sérii Piaggero. Piaggero představuje nabídku lehkých a kompaktních kláves.

Zákazníci se mohou těšit na modely NP 31 se 76 klávesami a NP 11 s 61 klávesami. Keyboard NP 31 bude dostupný ve dvou barevných provedeních – černá a stříbrná. U keyboardu NP 11 bude možné objednávat pouze černé barevné provedení.

Pro oba hudební nástroje je charakteristický špičkový klavírní zvuk, malé kompaktní rozměry, malá hmotnost a neotřelý design.

Komentáře nejsou povoleny.