Klasické kytary se snímačem

Sháníte kytaru se snímačem? V tomto případě vám můžeme doporučit například internetový obchod Cmias.cz společnosti CMI Melodia a.s., kde mimo jiné naleznete i klasické kytary se snímačem a to od několika výrobců (Yamaha, Ibanez, Pecka, Paco Castillo).

Co je snímač? Pro definici jsme se „obrátili“ na wikipedii. Zde je uvedeno následující:

Snímače slouží k převodu kmitů struny (případně jiné části hudebního nástroje) na elektrické kmity, které se následně zpracovávají a zesilují. Se snímači se nejčastěji setkáváme u elektrických kytar. Z konstrukčního hlediska jsou elektromagnetické snímače cívky s magnetickým jádrem, v jejichž magnetickém poli kmitá struna (nejčastější případ). Kmitající struny zapřičiňují, že se v cívce indukuje elektrické napětí. Takto vzniklý slabý elektrický signál se dále přenáší k zesilovači, kde se zesiluje.

Aktuální nabídka kytar

Podíváme-li se na aktuální (říjen 2013) nabídku zmíněného internetového obchodu, pak je zde nejlevnějším modelem Klasická kytara 4/4 Pecka CGP-26CEQ. Tato kytara se prodává za cenu 2.490,- Kč s DPH a je vhodná pro děti od 12 let i pro dospělé hráče.

Další modely jsou již určeny pro pokročilé a profesionální hráče. Tomu odpovídá výbava, ale i cena. Nejdražší modely se tak pohybují v řádech několika desítek tisíc.

Mezi aktuálně nejdražší klasické kytary se snímačem patří model od firmy Yamaha nesoucí označení NCX 2000 FM resp. NCX 2000 R. Jedná se o nejvyšší model elektroakustických kytar s nylonovými strunami Yamaha z řady NCX. Kytara se prodává za cenu 83.690,- Kč s DPH.

Komentáře nejsou povoleny.