Kytara AEL 20E TOS Ibanez

Mezi další model kytary, který si představíme na našem portálu, patří elektroakustická kytara AEL 20E od firmy Ibanez. Tento hudební nástroj je určený hlavně pro aktivní muzikanty, kteří vystupují na pódiích, ale přitom se nechtějí vzdát plného, bohatého zvuku při čistě akustickém hraní.

Kytaru je možné zakoupit v internetovém obchodě Cmias.cz nebo v obchodním domě CMI plaza v Hradci Králové. V obou případech je dodavatelem společnost CMI Melodia a.s. – specialista na hudební nástroje. S využitím informací od společnosti CMI Melodia a.s. vám můžeme přinést detailnější pohled na model kytary AEL 20E Ibanez.

Kytary ze série AEL Ibanez nabízí plný zvuk s důrazem jak v hlubších tónech, tak i ve výškách. Tyto vlastnosti jsou dány díky velkému tělu kytar o hloubce 12cm.

Kytara Ibanez AEL 20E TOS má vrchní desku z fládrovaného javoru. Luby a zadní deska jsou z javoru a krk z mahagonu. Pro hmatník a kobylku byl zvolen palisandr. Mechaniky jsou vyhotoveny ve zlatém provedení. Aby byl zajištěn snazší přístup do vyšších poloh hmatníku, má kytara vykrojený tvar korpusu.

Elektroakustické kytary AEL Ibanez 20E jsou pro účely kvalitnějšího ozvučení vybaveny výborným snímačem Fishman® Sonicore a elektronikou Ibanez SST s třípásmovým ekvalizérem a zároveň i speciálním ovladačem Shape Shifter, díky kterému si výsledný zvuk kytary přizpůsobíte svému pocitu, nebo aktuálním zvukovým podmínkám.

Součástí elektroniky je také ladička a invertor fáze pro eliminaci zpětné vazby. Kromě standartního velkého JACKu je k dispozici také symetrický XLR jack pro přímý vstup do PA-systému.

Popisovaný model odpovídá kytaře v barvě modrého sunburstu (označení TOS – Transparent Ocean Blue Sunburst), kterou je možné zakoupit v internetovém obchodě Cmias.cz za částku 8.790,- Kč s DPH (cena platná k 18.1.2013).

Zdroj: Cmias.cz

Komentáře nejsou povoleny.