Kytary Crafter

Znáte korejskou značku Crafter? Pokud ne, pak vám ji v tomto článku přiblížíme. Značka Crafter se poprvé objevila na trhu v roce 1972. Jednalo se o rodinnou firmu, která byla založena v Koreji v suterénu domu v místnosti čítající 20 m2, ve které pracovali čtyři lidé…

Dnes je již značka rozšířená po celém světě a samozřejmě disponuje jinými prostory, aby dokázala uspokojit poptávku svých zákazníků.

Zajímavostí je, že s počátku se kytary nazývaly Sungeum (což v korejštině značí plný zvuk). Ve chvíli, kdy se však firma začala rozrůstat a plánoval se export do zahraničí, zjistili majitelé, že tento název by nebyl pro zahraniční trh ideální. Proto vymysleli značku Crafter, která vyjadřuje kvalitu a skvěle odvedenou práci řemeslníků. Na domácím trhu jsou však kytary Sungeum známé dodnes.

Jaké kytary Crafter vyrábí?

Sortiment značky Crafter je poměrně rozsáhlý. Na trhu tak můžete spatřit zejména akustické kytary, elektrické kytary, akustické baskytary (basové kytary), mandolíny a dále dvě speciální modelové řady kytar Crafter – CRAFTER SILVER SERIE a ASHLAND BY CRAFTER. Doplňkovým sortimentem je i elektronika pro kytary.

Cena/výkon

Kytary značky Crafter se vyrábí i nadále v Koreji. Představenstvo společnosti dbá na to, aby byl při výrobě dodržen poměr cena/výkon. Důvodem, proč se kytary značky Crafter stávají čím dál více oblíbenější je skutečnost, že se vyrábí z dřevin, které jsou standardně určené pro kytary z vyšších cenových kategorií.

Kdo hraje na kytary Crafter?

Zaměřme se na domácí trh. Kytary Crafter si oblíbili např. tito umělci: Iva Frühlingová, Pepa Bolan (Mandrage), Petr Bende, Bohuš Matuš či Roman Timko (No-Name) – v tomto případě se jedná o firemní hráče značky Crafter.

Komentáře nejsou povoleny.