Kytary nejen pro začátečníky

Kytara patří mezi nejoblíbenější a tím pádem nejrozšířenější druh hudebních nástrojů. Pokud se podíváte na nabídku internetových obchodů, ale i hudebních obchodních domů, je tento fakt více než zřejmý. Kytar je samozřejmě celá řada, a tak si může vybrat tu pravou pro jeho potřeby. Pokud nejste odborník a nemáte ve svém okolí nikoho, kdo by vám s výběrem poradil, je dobré nákup kytary konzultovat s prodejcem.

Jelikož je kytar více druhů, měli byste si dopředu upřesnit, co přesně požadujete. U začátečníků je vhodné se nejprve zaměřit na klasické kytary a k dalším přistoupit až postupně. Ovšem není to pravidlo, které se musí na 100% dodržovat, je to spíše určité doporučení.

Na dalším pomyslném stupínku stojí elektrické kytary a basové kytary neboli baskytary. Zvláště v případě elektrických kytar je z čeho vybírat, jelikož existuje celá řada druhů jako např. Telecaster, Stratocaster, Jaguar, Single Cut, Double Cut, SG či Les Paul.

Jaké výrobce doporučujeme? Neradi bychom na některé značky zapomněli, ale mezi ty nejvyhledávanější patří bezesporu Yamaha, Ashton, Fender, Ibanez, ESP-LTD, Daisy Rock, Gibson, Cort či DBZ Guitars.

Máte oblíbenou hudební kapelu? Schválně se podívejte od jaké značky mají své hudební nástroje, v tomto případě kytary. Třeba vám to také pomůže s „filtrací“ konkrétního modelu kytary.

 

Komentáře nejsou povoleny.