NAMM: Furch představí akustické kytary s novým ergonomickým prvkem Bevel Duo

NAMM: Furch představí akustické kytary

Velké Němčice, 13. ledna 2020 – Společnost Furch Guitars (Furch), přední světový výrobce kytar prémiové kvality, představí na veletrhu NAMM 2020 své první modely s novým ergonomickým prvkem Bevel Duo. Novinka hráčům poskytne výrazně větší pohodlí během hry a zároveň podtrhne exkluzivní vzhled nástroje.

Tělo tradiční akustické kytary má již ze své konstrukční podstaty relativně ostré obvodové hrany, což může mít negativní dopad na pohodlí hráče především během delší hry. Furch proto přichází s novým ergonomickým prvkem Bevel Duo, který se skládá ze dvou typů zkosení – předního předloktního a zadního žeberního. Kombinace těchto zkosení hráčům poskytne až několikanásobně vyšší pohodlí během hry a zároveň zvýší exkluzivní vzhled nástroje.

Bevel patří mezi jeden z nejsložitějších řemeslných úkonů spojených s výrobou akustických kytar. O to složitější je aplikovat ho na přední i zadní desku nástroje současně. Většina výrobců proto sáhne pouze po zkosení pření desky. My jsme se ho však rozhodli použít i na zadní desce a výsledek je skutečně vynikající. Bevel Duo umožňuje hráčům se dlouhodobě a naplno věnovat své hře, aniž by to mělo negativní dopad na jejich pohodlí,“ říká Petr Furch, CEO společnosti Furch Guitars.

Ergonomický prvek Bevel Duo bude od ledna letošního roku standardně obsažen u nových modelů řady Red Deluxe a stane se také volitelnou položkou v konfigurátoru zakázkových nástrojů řady Rainbow Series.

Furch Rainbow Gc-CC

Prémiová kytara navržená pro fingerstyle hráče

Prvním zakázkovým nástrojem s novým ergonomickým prvkem Bevel Duo se stala celomasivní kytara Furch Rainbow Gc-CC v provedení Grand Auditorium s výřezem, která byla navržena na míru pro vášnivé fingerstyle hráče. Přední deska nástroje pochází z prémiového cedru, zadní desku a luby tvoří dřevo cocobolo. Akusticky velmi barevný a dynamický přednes kytary umocňuje kombinace unikátních výrobních a konstrukčních technologií v podobě speciálního postupu ladění obou rezonančních desek a jedinečného lakování s plnými póry a vysokým leskem Full-Pore High-Gloss Finish, jenž výrazně zlepšuje rezonanční vlastnosti nástroje. Vysoké pohodlí během hry pak zajišťuje spojení zakázkového profilu krku D a ergonomického prvku Bevel Duo.

Atraktivní vzhled kytary Furch Rainbow Gc-CC podtrhuje řada dekorativních prvků z indického palisandru, který byl použit například na prstencovou rozetu, středové vykládání zadní desky, klínovou výložku lubů či lemování těla, hmatníku a hlavy. Hmatník kytary, stejně jako kobylka a plátek na hlavě, je vyroben z divokého ebenu. Kromě lemování jej zdobí i čelní perleťové vykládání ve tvaru římských číslic a boční perleťové lineární poziční značky zvyšující viditelnost jednotlivých polí. O maximálně přesné ladění kytary se stará ladicí mechanika Gotoh 510 ve zlatém odstínu s leštěnými ebenovými kolíčky a vysoce jemným převodem 1:21.

Kytara Furch Rainbow Gc-CC byla vyrobena exkluzivně pro fingerstylový koncert Women of Fingerstyle Guitar pořádaný nahrávací společností Fretmonkey Records 16. ledna v House of Blues v Anaheimu. Kytara bude v rámci koncertu vydražena a získané peníze poputují pod záštitou GRAMMY na účet nadace MusiCares, která pomáhá hudebníkům v krizových životních situacích. Doporučená koncová cena nástroje činí $ 6.711, přičemž vyvolávací cena nástroje začíná na $ 1.500. Zájemci si kytaru mohou prohlédnout v předpremiéře tentýž den na hudebním veletrhu NAMM 2020 na stánku Furch Guitars s číslem 2307.

Zdroj: Tisková zpráva Furch Guitars

Komentáře nejsou povoleny.