Nová ukulele v nabídce eshopu Cmias.cz

Oblíbili jste si hru na ukulele? Tento drnkací hudební nástroj má své věrné příznivce. O tom ví i výrobci hudebních nástrojů, kteří přináší na trh s hudebními nástroji novinky i v této oblasti. Příkladem jsou např. ukulele Ibanez UKS 10 a Guitalele GL1 Yamaha. Jedná se o dvě novinky, které můžete nyní objednávat v internetovém obchodě Cmias.cz.

Dříve než si oba zmíněné nástroje představíme, je dobré vědět pár základních informací o ukulele. Jedná se o havajský nástroj, který je podobný kytaře. Nejčastějším provedením je čtyřstrunné ukulele, existují však i šestistrunné modely. Ukulele lze rozdělit dle velikosti. Konkrétně jsou nabízeny čtyři základní – Sopranové, Koncertní, Tenorové a Baritonové ukulele.

Ukulele Ibanez UKS 10

Ukulele Ibanez UKS 10 OPN (Open Pore Natural – přírodní povrch s otevřenými póry dřeva) je nástroj, který zařazujeme mezi tzv. sopranová ukulele. Ibanez UKS 10 je doporučován jako model pro začínající hráče resp. pro všechny milovníky tohoto jedinečného nástroje. Novinku je možné zakoupit v eshopu Cmias.cz a to za cenu 1.200,- Kč s DPH (březen 2013). Nástroj lze blíže popsat pomocí těchto vlastností:

  • Typ: Soprano (velikost)
  • Tělo: Sapele
  • Krk: Mahagon
  • Kobylka a hmatník: Palisandr
  • Mechanika: Chrom
  • Povlak, který je již zahrnut v ceně nástroje (další doplňky lze případně objednat v sekci Kytarové příslušenství viz. eshop Cmias.cz)

Guitalele GL1 Yamaha

Model GL1 Yamaha je ve skutečnosti 433mm velká kytara stylu ukulele s nylonovými strunami. Jak je uváděno na stránkách prodejce firmy CMI Melodia a.s. – specialisty na hudební nástroje, GL1 Yamaha je i přes své kompaktní tělo koncipována jako pravá kytara s nylonovými strunami. Výhodou je, že si tuto originální kytaru můžete vzít kamkoliv jdete. Guitalele Gl1 Yamaha v černém barevném provedení lze zakoupit za částku 1.890,- Kč s DPH (březen 2013, eshop Cmias.cz).

Komentáře nejsou povoleny.