Opravdu Nightwork končí?

Co konkrétně se stalo? Minulý týden kapela Nightwork pokřtila své již třetí album Čauki Mňauki. Zároveň s tím, ale oznámila, že končí. Kapela, která byla založena v roce 2004, si za dobu své devítileté existence našla celou řadu fanoušků, kteří tak nyní neví, co mohou očekávat.

Pravda asi nebude až tak „krutá“, jak by se věrným fanouškům mohlo zdát. Jak již to tak bývá, nebude se jednat o konec, který by znamenal, že se kapela již nikdy nedá dohromady. Spíše to bude tak, že si kluci dají nějaký čas pauzu a poté se pustí znovu do své tvorby, případně chystají něco zcela nového… Otázkou je, jak dlouhá taková pauza bude, to lze nyní pouze odhadovat.

Vyjádření kapely

Určitě je na místě zde zveřejnit i oficiální stanovisko kapely, tak jak bylo prezentováno pro hudební portál Koule.cz. Kapelník František Soukup k tomuto říká: „Ohlašovaný konec skupiny Nightwork znamená, že jsme dospěli do fáze, kdy máme pocit, že už jsme tady dlouho a nikam dál už jít nemůžeme. Nastal moment, kdy cítíme, že je potřeba něco změnit. Nemá smysl hrát každý rok na stejných festivalech a objíždět stejné akce. Raději uděláme něco, co pro nás bude výzvou, a potom si dáme pauzu. Neznamená to konec, že už si nikdy nezahrajeme, ale je to pauza, která může trvat rok nebo tři…“.

Čauki Mňauki

Závěrem ještě doplníme malou zajímavost ke křtu nového alba Čauki Mňauki (ikdyž samotné spojení s oznámením konce kapely je neméně zajímavé…že by promyšlený marketing?!). Album mělo být původně pokřtěno v prodejně Bontonland. Kapela však vzala nahrávku, lahev šampusu a skleničky a vyrazila směrem na Václavské náměsti, kde by vybrala náhodného kolemjdoucího, který by album pokřtil. Tuto čest nakonec získala jedna japonská turistka. Později se kapela přiznala, že šlo o předem naplánovanou akci.

Tím jen chceme naznačit, že i tento konec má jistě své důvody do budoucna a osobně si myslíme, že se brzy dočkáme nějakého překvapení, které kapele rozhodně není cizí.

Komentáře nejsou povoleny.