Orange Jim Root Terror

Orange Jim Root Terror

Signovaný celolampový kytarový zesilovač Orange JRT-H s výkonem 15W. Jedná se o model, který byl „šitý na míru“ pro Jima Roota ze skupiny Slipknot. Kytarová hlava je skladem v internetovém obchodě Cmias.cz (přijďte si jej vyzkoušet osobně do firemní prodejny CMI plaza v Hradci Králové).

Na začátku ještě něco k Jimovi. Vlastním jménem je to James Daniel Root, který je však v hudebním světě známý právě jako Jim. Metalový americký kytarista, který ještě v roce 2014 působil ve dvou kapelách. Na konci roku však byl z dosud neznámých důvodů vyhozen ze skupiny Stone Sour, a tak aktuálně působí pouze v kapele Slipknot.

„Oranžová hlava“

Kytarová hlava JRT-H vznikla v dílně společnosti Orange, která jej připravovala tak, aby vyhovovala potřebám Jimiho hry. Díky tomuto spojení tak máte možnost si vyzkoušet stejný kytarový aparát, který využívá Jim Root při svých vystoupeních.

Kytarová hlava Orange Jim Root Terror

Základem pro vznik tohoto modelu, byla kytarová hlava Rockerverb 100, kterou Jimi používá při své produkci.

Základní charakteristika, která je udávána od výrobce zahrnuje zejména „existenci“ třípásmového ekvalizéru, ovladačů Gain a Volume, možnosti přepínání výkonu 15W/7W, tři elektronky Ecc83/12ax7 v předzesilovači a dvě EL84 v koncovém zesilovači či FX loop, který je osazený elektronkou Ecc81/12at7.

Prezentace od Guitar World

Na závěr přikládáme i video, ve kterém je tato kytarová hlava představena o něco blíže. Za video děkujeme obchodu guitarworld.com, který jej prezentoval na svém YouTube kanálu.

Komentáře nejsou povoleny.