Primal Scream v Praze

Vezměte si tužku, tablet, klávesnici… a do svého diáře si zapište datum 18. listopadu 2013. Právě v tento den hostí Lucerna Music Bar v Praze skotskou kapelu Primal Scream. Před koncertem této kapely zároveň vystoupí i pražská indierocková skupina NiceLand. Pokud tedy tyto kapely spadají do vašeho oblíbeného žánru, pak je nejvyšší čas, pořídit si vstupenky.

Vstupenky na koncert skotské kapely Primal Scream stojí 840 Kč + poplatky v předprodejích. Pokud chcete něco ušetřit, pak se vydejte přímo na pokladnu Lucerna Music Baru, kde jsou vstupenky k dispozici bez těchto poplatků.

Kdo jsou Primal Scream?

Primal Scream lze označit za rockové veterány, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Jejich začátek se traduje na rok 1982. V tomto roce je dal dohromady bývalý bubeník kapely Jesus And Mary Chain Bobby Gillespie, který je dnes zpěvákem a frontmanem kapely Primal Scream. V začátcích se skotská kapela zaměřila na psychedelický a garážový rock. Své debutové album Sonic Flower Groove vydali v roce 1987. Do povědomí fanoušků na celém světě se však dostali, až díky své třetí studiové CD Screamadelica (1991), do které kapela zakomponovala taneční prvky.

Předskokani – NiceLand

Niceland – právě pod tímto názvem hledejte Michala Motyčku, který se v roce 2007 přihlásil do soutěže Coca Cola Popstar. V té době za sebou neměl ani jedno veřejné vystoupení. Co víc, v uvedené soutěži byl jediným sólovým interpretem. Zpočátku to na velký úspěch nevypadalo, do dalších kol postoupil jen jako náhradník. Jeho čas ale přecijen přišel. Nakonec tuto soutěž s přehledem vyhrál a dnes se v Česku najde jen málo lidí, kteří by ho neznali.

Jaké byly jeho začátky? Michal Motyčky, bruntálský rodák, se začal věnovat hudbě již ve svých šestnácti letech, kdy dostal k Vánocům kytaru. V té době začal psát písničky tak říkajíc „do šuplíku“. V této době mu hudba sloužila jako určitý způsob terapie, která léčila jeho splíny.

První deska, kterou vydal, byla Little Black Book (duben 2008). Kritici ji nemohli vynachválit. Úspěch sklidila deska i mezi fanoušky.

Komentáře nejsou povoleny.