Summer NAMM 2019: Furch Guitars představuje limitovaný model pro rok 2019

Summer NAMM 2019: Furch Guitars představuje limitovaný model pro rok 2019

Velké Němčice, 16. července 2019 – Společnost Furch Guitars (Furch), přední světový výrobce kytar prémiové kvality, představuje novou akustickou kytaru v limitované edici pro rok 2019. Celomasivní kytara Furch Limited 2019 GSc-LC vyniká svým unikátním designem, precizním zpracováním a prvotřídním materiálem, jenž společně nástroji dodávají výjimečný zvuk a exkluzivní vzhled.

Nová limitovaná kytara v provedení GSc vychází z modelu Grand Nylon. Její vnitřní žebrování je však speciálně upraveno pro použití kovových strun. Přední rezonanční deska nástroje je vyrobena z vysoce kvalitního alpského smrku. Vynikající akustické vlastnosti tohoto dřeva podtrhuje speciální ladění přední rezonanční desky, jenž je výsledkem mnohaletého výzkumu ve Furch Guitars. Zadní desku a luby tvoří cenné středoamerické cocobolo, dodávající nástroji středově vyvážený zvuk a nádherný zářivý vzhled. Celkové akustické a vizuální vlastnosti použitých dřevin umocňuje unikátní povrchová úprava Full-Pore High-Gloss Finish v podobě supertenké konzistentní vrstvy UV laku s vysokým leskem.

Celomasivní kytara Furch Limited 2019 GSc-LC
Celomasivní kytara Furch Limited 2019 GSc-LC

Exkluzivní vzhled nástroje podtrhuje řada dekorativních detailů. Přední desku kytary zdobí vykládání z padouku s kontrastními linkami a masivní prstencová rozeta z koy. Toto dřevo bylo použito také na lemování těla, krku a hlavy kytary. Hmatník a plátek na hlavě ze ziricote doplňuje perleťové vykládání Redshift. Jeho název vychází z vesmírného fyzikálního jevu, kdy během rozpínání prostoru dochází k postupnému natahování elektromagnetických světelných vln a jejich postupnému zabarvení do červena.

Uvědomil jsem si, že podobný jev se v podstatě odehrává i na samotném hmatníku kytary, konkrétně ve formě rozpínání půltónů a tedy i pozic pražců. Společně s našimi designéry jsme se ho pokusili ztvárnit také graficky. Výsledkem je vlnová inlay, která se soustavně rozpíná od akustického otvoru přes celý hmatník a plynule pokračuje až na plátek na hlavě,“ vysvětluje Petr Furch, ředitel společnosti Furch Guitars.

Součástí kytary Furch Limited 2019 GSc-LC je špičková ladicí mechanika Gotoh 510 ve zlaté patině s leštěnými ebenovými kolíčky a vysoce jemným převodem 1:21. Bezpečí nástroje během přepravy pak zajišťuje vysoce kvalitní pevný kufr Hiscox.

Kytara Furch Limited 2019 GSc-LC je vyrobena v omezeném množství 80 kusů. Stejně jako u předchozích limitovaných modelů platí, že počet vyrobených kytar je konečný a shodný design nástroje nebude použit na žádný další později produkovaný model.

Zdroj: Tisková zpráva Furch Guitars

Komentáře nejsou povoleny.