Tiché kytary od Yamahy

Tiché hudební nástroje mají své zastoupení i v oblasti kytar. Jedná se o tzv. silent guitars neboli tiché kytary. Významným výrobcem v této kategorii je například společnost Yamaha, která nabízí hned několik modelů tichých kytar. Dostupné jsou například v internetovém obchodě Hudebni-obchod.cz. Jaké jsou ceny těchto nástrojů? Co vám nabízí?

Mnoho lidí nebralo tento typ kytar vážně. Mysleli si, že jde jen o nějakou hračku. To ale platilo pouze na počátku, kdy se kytary objevily na trhu. Dnes jsou již silent guitars natolik rozšířené, že lákají k využití i širší hudební veřejnost. V tomto směru jistě pomáhají přední umělci, kteří tiché kytary používají pro svá vystoupení a dokazují tak, že se jedná o plnohodnotné nástroje, které není radno zatracovat.

Výhody tichých kytar

Silent kytary mají navíc několik výhod. Základem je, že nabízí kvalitní zvukové vlastnosti, které umožňují i profesionální tvorbu. Nespornou výhodnou je možnost domácího cvičení (odtud ono tiché kytary), aniž byste jakkoliv rušili své okolí. Kytary jsou zároveň velmi skladné a výborné pro časté nošení (dají se jednoduše rozložit).

Kromě Yamahy se výrobou tichých kytar zabývají i další firmy jako Traveler Guitar, Warr Guitars, Koopal atd.

Jak je to s cenovou dostupností těchto kytar? Pokud se podíváme na aktuální nabídku eshopu Hudebni-obchod.cz (září 2013), pak zde naleznete pět nástrojů od Yamahy ze série SLG. Ceny silent kytar začínají na částce 14.690,- Kč včetně DPH.

Pokud máte o tyto nástroje zájem, můžete se obrátit na prodejce, případně si „projít“ internetová diskuzní fóra, hudební portály, weby výrobců a zjistit si zkušenosti od uživatelů.

Komentáře nejsou povoleny.