Udržujme si kladný vztah k hudbě

Udržujme si kladný vztah k hudbě

Ne každý je hudební nadšenec, ale troufnu si říct, že opravdu všichni se v životě setkáváme s hudbou – buď aktivně, nebo pasivně poslechem v rádiu, v televizi, na koncertech… Moderní doba, ale čím dál víc láká do virtuálního světa. Může to znamenat konec hudby takové, jakou známe?

Není to jen o hudbě, ale i o sportu. Děti se hýbou čím dál méně. U mnohých je to dáno pouze organizovanou formou, „plácky“ po městech zejí prázdnotou, když už se někde skupinka dětí objeví, tak mají mobily v ruce, nebo popíjí energetické drinky…

Sport i hudba jsou v ohrožení. Virtuální svět je pro děti snazší. Když se jim něco nelíbí, jdou do jiné aplikace/hry atp. Každopádně je to škoda. Vztah k hudbě a k pohybu je důležitý pro zdravý vývoj dětí.

Budou se v budoucnu hrát pouze e-sporty? Koncerty a písničky budou tvořit ne umělci, ale umělá inteligence? Co budou umět budoucí generace? Je to samozřejmě trošku přehnaná vize, ale postupem času se z nás stanou jen stroje, které přijímají informace. Může nám stačit místnost o pár metrech, nasadíme virtuální brýle a ve finále si „prožijeme“ cokoli. Nevím, je to představa, která mě děsí a doufám, že se nikdy nevyplní.

Rádoby celebrity na vzestupu

Měřítkem úspěchu by neměl být počet shlédnutí na sociálních sítí, ale dovednosti jako takové. Momentálně děláme celebrity z lidí, kteří často nic podstatného neumí. Budou pak chtít mladší genererace studovat medicínu, řemesla atp., když jim může postačit mobil a virtuálno? Kdo se pak o tuto generaci bude starat?

Zpět k hudbě. Vyrazíme na výlet a místo nástrojů už sebou budeme mít pouze mobil, který nám pustí playlist, dle aktuální nálady? Samozřejmě, že ne každý dokáže vzít kytaru a něco zahrát, ale stále je to něco obdivuhodného a je dobře, že takoví lidé stále jsou a doufejme i budou.

Hudbě a sportu zdar 😀

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní a jeho autorem je Admin Kytary-CZ.eu. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.