Univerzální akustické baskytary

V dnešním článku se podíváme na aktuální nabídku akustických basových kytar, které můžete objednávat na eshopu Cmias.cz. Začněme trochu obecně. Akustické basové kytary jsou univerzální, což znamená velkou výhodu a tím i možnost je využít prakticky pro jakýkoliv hudební styl.

Výrobců, kteří nabízí i akustické basové kytary, je celá řada. Vzhledem k nabídce eshopu Cmias.cz se zaměříme na tři z nich a to firmy Ibanez, Ashton a Fender. U každého výrobce si představíme některé z modelů, které je možné zakoupit právě u společnosti CMI Melodia a.s. – specialisty na hudební nástroje.

Veškeré kytary, které zde uvedeme je kromě zmíněného eshopu Cmias.cz, možné zakoupit i v obchodním domě CMI plaza v Hradci Králové, kde máte navíc možnost si vybrané modely i osobně vyzkoušet.

Akustické basové kytary Ibanez

Hlavní část nabídky eshopu Cmias.cz zajišťují akustické baskytary Ibanez. Pokud nyní navštívíte eshop Cmias.cz, máte na výběr z modelů AEB 8E, AEB 10E, AEGB 20E, AEB 200, EWB 20WNE a EWB 205WNE. Z předchozích modelů se blíže podíváme na novinku, kterou je elektroakustická baskytara Ibanez AEB 8E BK (černé provedení). Tato baskytara je jedním z nástrojů modelové řady AEB (jedná se o podsérii řady AE). AEB 8E je baskytarovou variantou „na téma“ akustických kytar AEL – jde o nástroj s vůbec největším tělem, které v dílnách firmy Ibanez vzniká. Baskytara je předurčena k hraní naživo – buď jen akusticky, nebo i po zapojení do aparatury. Velkým kladem je zdařilé zpracování a zvuk, který můžeme obvykle slyšet jen u mnohem dražších nástrojů.

Akustické basové kytary Ashton

V současné době (březen 2013) nabízí společnost CMI Melodia a.s. dva modely akustických basových kytar značky Ashton (resp. jeden model ve dvou provedeních) a to ACB 100CEQ BK a ACB 100CEQ NT. Obě akustické basové kytary jsou nabízeny za cenu 3.990,- Kč s DPH (v ceně je rovněž zahrnut i kytarový povlak). Jedná se o basovou kytaru se zabudovaným předzesilovačem Prener SP II a vestavěnou ladičkou.

Akustické basové kytary Fender

V případě firmy Fender si představíme model akustické baskytary BG 31, kterou lze pořídit za 10.190,- Kč s DPH. Jaké provedení kytara nabízí? Přední deska je vyrobena z  laminované jedle, hmatník z palisandru. Jedná se o elektroakustický model kytary, která používá elektroniku Fender APC-Pro On-Board aktivní předzesilovač s piezo snímačem, ovladač hlasitosti a 3-Band EQ.

Komentáře nejsou povoleny.