Cestovní kytara Little Jane s novým uchycením krku

Cestovní kytara Little Jane s novým uchycením krku

Společnost Furch Guitars přichází na trh s novým konstrukčním řešením spojení krku a těla oblíbené cestovní kytary Little Jane. Nový frézovaný háček s komponenty z leteckého hliníku zvyšuje odolnost konstrukce kytary a v kombinaci s inovativní konstrukcí krku zaručuje kytaristům maximální životnost celého nástroje.

Cestovní kytara Little Jane představuje jedinečný nástroj, jehož konstrukční řešení poskytuje hudebníkům obrovskou volnost využití. Patentovaný montážní systém umožňuje kytaru snadno a rychle složit do plnohodnotného nástroje a následně opět rozložit do kompaktních rozměrů a uložit do cestovního obalu velikosti běžného příručního batůžku. Kytara je tak kdykoli připravena na cesty za dobrodružstvím.

Hlavním prvkem montážního systému je masivní háček sloužící k spolehlivému uchycení odnímatelného krku nástroje k jeho tělu. Tento dosud litý konstrukční prvek v současnosti nahradil nový háček frézovaný CNC stroji a vyrobený z materiálu s komponenty z hliníku používaného v leteckém průmyslu a z vysoce kvalitní nerezové oceli. Nový háček zvyšuje pevnost konstrukce kytary a zároveň výrazně prodlužuje životnost mechanismu vyšším počtem cyklů sesazení.

Další netradiční vlastností kytary je otvor umístěný na levém boku nástroje. Ten je primárně určen pro bezpečné uložení odnímatelného krku kytary během transportu. Otvor zároveň zvyšuje akustický komfort hráče, neboť umožňuje šíření až překvapivě výrazného a hlasitého zvuku přímo k jeho uchu. Kytaru Little Jane tak lze použít bez dalšího ozvučení při akustickém hudebním jamu s přáteli, stejně tak i profesionálně na koncertním pódiu či v nahrávacím studiu. Díky zamykací ladicí mechanice Furch Machine zůstává kytara i po sestavení stále naladěna, postačí jen velmi jemné doladění.

Přirozený melodický zvuk a atraktivní vzhled

Cestovní kytara Little Jane je vyráběna v celomasivním provedení s horní rezonanční deskou z červeného cedru, zadní deskou a luby z afrického mahagonu a ozdobným lemováním imitujícím želvovinu. Tato kombinace dodává nástroji plný, barevný a vyrovnaný melodický zvuk v celém zvukovém spektru. Přirozený akustický projev nástroje společně s jeho krásným přírodním vzhledem podtrhuje povrchová úprava s otevřenými póry Open-Pore Finish.

Cestovní kytara Little Jane

Kytara Little Jane se standardně dodává bez elektroniky, ve Furch Guitars ji však lze rovněž osadit snímacím systémem LR Baggs Element Active System – Volume Tone Control (EAS-VTC), jenž má vysoký dynamický rozsah a zároveň citlivě přenáší všechny nuance hráče a akustického projevu kytary. Elektronika se instaluje skrytě do akustického otvoru kytary, aniž by bylo zasahováno do jejího těla, a umožňuje velmi pohodlné ovládání.

Kytara, která dobyla Himálaj

O nevšední kvalitě a odolnosti cestovní kytary Little Jane hovoří také její dvojnásobná cesta do Himálaje, kde dělala společnost českému horolezci Lukáši Krejčímu. Ten na kytaru opakovaně po několik dní hrál v základním táboře Manaslu (4 870 m. n. m.) a následně i pod sedlem Larkya La ve výšce 4 920 m, kde nástroj čelil při hře teplotám pod -10 °C. Nejvýše položeným místem, kam byla kytara na své cestě Himálajem vynesena, bylo právě sedlo Larkya La v nadmořské výšce 5 260 m a byla zde vystavena teplotám okolo -20 °C. I přes nehostinné prostředí a klimatické výkyvy kytara Little Jane nijak neutrpěla ani neztratila své akustické vlastnosti.

Kromě Himálaje slavila Little Jane úspěch také například v ázerbájdžánském městě Baku, kde zazářila na mezinárodní soutěži talentů Youthvision 2017.

Filmová sláva cestovní kytary Furch Little Jane

Hrdinové epické fantasy ságy “Hra o trůny” musí také odpočívat, a tak vyměnili meče za cestovní kytaru Furch Little Jane.

Podívejte se sami, jak během dlouhého a náročného natáčení sedmé řady TV seriálu “Hra o trůny” relaxují herci Rory McCann a Kristofer Hivju s písní Yellow bird na rtech a cestovní kytarou Furch Little Jane v rukou Ohaře.

Zdroj: Tisková zpráva Furch Guitars

Příspěvek byl publikován v rubrice Jiné kytary a jeho autorem je Admin Kytary-CZ.eu. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.