Furch Guitars navýší výrobu svých kytar až o polovinu

Furch Guitars

Furch Guitars (Furch), přední světový výrobce kytar prémiové kvality, plánuje v letošním roce postupně navýšit výrobu až o 50 %. Pomoci mu v tom mají především moderní technologie, od nichž si společnost slibuje další růst už tak vynikající kvality svých nástrojů.

Společnost Furch vyrábí v průměru 7 000 akustických kytar ročně, které následně prodává skrze své autorizované prodejce po celém světě. Rychle rostoucí poptávka po jejích produktech, z části způsobená pandemií koronaviru a z části efektivnějšími interními procesy v oblasti obchodu a marketingu, však v posledních letech naráží na výrobní kapacitu firmy. Odhadovaný převis poptávky činí až 90 %. Společnost se proto rozhodla během letošního roku postupně navýšit svou výrobu až o polovinu. Nově tak její výrobní kapacita vzroste až na 10 000 nástrojů ročně.

Výroba kytar Furch

Samotné zvyšování produkce však podle Petra Furcha, CEO Furch Guitars, s sebou přináší i řadu výzev: „Během zvyšování výroby je pro mě vždy nesmírně důležité, aby byla zachována stávající kvalita kytar Furch a v ideálním případě se dále zlepšovala. Díky výzkumu a zavádění nejnovějších výrobních technologií jsme toto schopni zaručit“.

Ústřední roli v navyšování výroby hrají vedle nových zaměstnanců (15 %) také moderní technologie (35 %). Konkrétně kolaborativní robotika, která umožňuje blízkou spolupráci lidí a robotických ramen bez rizika úrazu. Výhodou technologie je i vysoká citlivost, díky níž lze robotická ramena využít pro velmi jemné operace.

Kolaborativní robotika je mladé průmyslové odvětví, nicméně musím říct, že už po roce testování se nám díky ní podařilo dosáhnout vynikajících výsledků. Technologie perfektně sedí do naší precizní výroby jako skvělý doplněk nenahraditelné ruční práce. Pokud ji implementuje více výrobců nástrojů, a mám tím na mysli i malosériové výrobce, bude na světe více kvalitních nástrojů, a to si hráči určitě zaslouží,“ říká Petr Furch.

Zvyšování produkce kytar Furch

Kolaborativní roboti budou součástí celkem devíti pracovišť. Jedním z nich je také úsek ladění přední rezonanční desky, kde bylo finální broušení dosud prováděno ručně. „Průměrná odchylka přesnosti se při ručním broušení pohybovala kolem 0,13 mm. Díky jemné robotice se nám však podařilo danou toleranci snížit na 0,04 mm. Tento výsledek nám v konstrukci rezonanční desky umožní dále zlepšovat zvukovou konzistentnost našich nástrojů, a to jak napříč řadami, tak i v jednotlivých řadách,“ popisuje Petr Furch pozitivní dopad nových technologií na kvalitu nástrojů.

Společnost začala s přípravami na navyšování výroby koncem loňského roku, samotnou realizaci odstartovala v únoru 2021. Během čtyř měsíců se jí podařilo zvýšit meziroční produkci až o 30 %, očekávaného 50% navýšení by pak měla dosáhnout v říjnu tohoto roku. Vedle produkce se rozšířil také sklad materiálu, a to téměř dvojnásobně. Důvodem jsou nejen již zmíněné změny ve výrobě, ale také snaha eliminovat případné výpadky surovin a komponentů, které jsou v současnosti bohužel poměrně časté.

Stomilionový roční obrat

Navýšení výrobní kapacity se projeví také v hospodářských výsledcích společnosti. Furchu se loni poprvé podařilo pokořit sto milionovou hranici ročního obratu. Zatím co v roce 2019 činil jeho obrat 92 milionů korun, v roce 2020 to bylo již o třetinu více, tedy 120 milionů korun. Letos má společnost díky plánovanému navýšení produkce zacíleno na částku přes 160 milionů korun. Součástí obratu jsou také aktivity dceřiné firmy Furch Inc, kterou Furch založil před dvěma lety v Nashvillu s cílem zajistit velkoobchodní prodej nástrojů Furch a dostat se tak blíže americkým zákazníkům.

Zdroj: Tisková zpráva Furch Guitars

Komentáře nejsou povoleny.