Furch Guitars uvádí nové exotické modely z padouku

Velké Němčice, 19. června 2019 – Společnost Furch Guitars (Furch), přední světový výrobce kytar prémiové kvality, uvádí na trh dvojici nových akustických kytar řady Yellow Plus. Dominantou novinek je zářivě červený padouk použitý na zadní desce a lubech, který oběma nástrojům dodává atraktivní exotický vzhled a krásný vyrovnaný zvuk s lehce zvýrazněnými brilantními výškami.

Modely Furch Yellow Plus SP a CP jsou dostupné s přední rezonanční deskou z vysoce kvalitního smrku sitka či červeného západního cedru. Špičkové akustické vlastnosti těchto dřevin zajišťuje speciální ladění přední desky, jež je výsledkem mnohaletého interního výzkumu. Zadní deska a luby jsou vyrobeny ze zářivě červeného afrického padouku, který nástroji dodává krásný hřejivý vzhled a vyvážený zvuk, jež je oblíbený především u fingerstyle hráčů.

Padouk používáme při výrobě našich nástrojů již řadu let, především pro ozdobné detaily v podobě lemování či rozety nebo jako materiál pro luby a zadní desky našich zakázkových kytar. Osobně ho pro jeho nadstandardně vyvážené zvukové vlastnosti často doporučuji,“ uvádí Petr Furch, CEO společnosti Furch Guitars. Zároveň však dodává, že práce s tímto materiálem není příliš snadná: „Padouk je značně náchylný k popraskání, což komplikuje jeho ohýbání při výrobě lubů. Během naší praxe se nám však podařilo nalézt způsob, který je k tomuto dřevu šetrný a díky němuž jsme schopni padouk zařadit také do naší standardní řady Yellow Plus“.

Modely Furch Yellow Plus SP a CP

Tělo nástrojů Furch Yellow Plus SP a CP pokrývá precizně vyleštěná unikátní povrchová úprava Full-Pore High-Gloss Finish, která byla vyvinuta speciálně pro zlepšení rezonančních vlastností dřeva. Kobylka, hmatník a plátek na hlavě jsou vyrobeny z ebenu, krk pochází z afrického mahagonu. Krásu použitých dřevin podtrhují jemné ozdobné detaily v podobě dvojité prstencové rozety s vykládáním ze zeleného abalonu, lemování z havajské koy s bílou kontrastní linkou či kruhového vykládání hmatníku Eclipse s tenkou konturou z bílé perleti.

Součástí kytar Furch Yellow Plus SP a CP je také špičková ladicí mechanika Schaller M6 ve stříbrném odstínu s leštěnými ebenovými kolíčky a vysoce jemným převodem 1:18. Bezpečí nástrojů během přepravy zajišťuje vysoce odolný pevný kufr Hiscox.

Zdroj: Tisková zpráva Furch Guitars

Komentáře nejsou povoleny.