Furch představuje nové inovativní modely Blue a Yellow s ergonomickým prvkem Bevel Duo

Furch představuje nové inovativní modely Blue a Yellow

Velké Němčice, 14. prosince 2021 – Společnost Furch Guitars (Furch), přední světový výrobce akustických kytar prémiové kvality, rozšiřuje své nejprodávanější řady Blue a Yellow o nové modely Deluxe s oblíbeným ergonomickým prvkem Bevel Duo vyrobeným pomocí 3D tisku. Využití této technologie společně se všemi dosavadními klíčovými inovacemi dělá z novinek jedny z nejpokročilejších akustických nástrojů na trhu.

Ostré obvodové hrany akustických kytar mohou zejména při delší hře značně snižovat komfort hráče. Furch proto v loňském roce přišel s řešením v podobě ergonomického prvku Bevel Duo tvořeného předním předloketním a zadním žeberním zkosením, který pomáhá případné nepohodlí eliminovat. Náročnost výroby mu však dosud umožňovala tento prvek aplikovat pouze na vybrané modely nejvyšších řad Red a Rainbow.

Tvorba bevelu je jedním z nejsložitějších řemeslných úkonů prováděných při výrobě akustických kytar. Zejména pokud hovoříme o jeho dekorativní části. Tu je nejprve potřeba z vybrané dřeviny vyříznout a pomocí procesu tepelné plastifikace (tj. namáčení v horké vodě a následné umístění do zahřáté formy) vytvarovat do požadovaného tvaru. Poté sedílek ručně dobrousí a nalepí na nosnou konstrukci. Vše musí být provedeno s maximální precizností, aby bevel přesně zapadl do vyhraněného prostoru mezi deskou a luby,“ říká Petr Furch, CEO Furch Guitars.

Velký zájem o Bevel Duo postupně vedl společnost k hledání nových inovativních možností, jak ho umístit i na cenově dostupnější modely a nabídnout tak jeho výhody širšímu okruhu hráčů. Ideálním řešením se nakonec ukázal být 3D tisk.

Metodu 3D tisku jsme zvolili především kvůli její přesnosti a flexibilitě. Pomocí speciální 3Dtiskárny s vysokým rozlišením jsme schopni nanášet jednotlivé vytvrzené vrstvy UVaktivní tekutiny do požadovaného tvaru s přesností až 15 tisícin milimetru. V případě potřeby lze zvolený tvar přeprogramováním libovolně přizpůsobit a v budoucnu ho snáze využít i pro další tvary těla. 3D tisk tak představuje značnou výhodu oproti klasickým lisovacím formám, které je potřeba vyrobit znovu,” říká Petr Furch.

Skutečně pokročilé kytary

Skutečně pokročilé kytary

Nové modely jsou vedle prvku Bevel Duo doplněny také o klíčové inovativní výrobní postupy a technologie, díky nimž je Furch schopen dosáhnout výrazně lepších akustických vlastností svých kytar. Mezi ty nejvýznamnější patří například vysoce rezonanční UVpovrchová úprava či speciální proces individuálního ladění předních desek. Další důležitou inovací je konstrukční řešení krku CNR System poskytující vysokou a dlouhodobě trvající přesnost v nastavení hratelnosti. Spojení jednotlivých inovací s moderním 3Dtiskem pak dělá z kytar Blue a Yellow Deluxe jedny z technologicky nejpokročilejších kytar na trhu, ať už po stránce zvuku, ergonomie či kvality zpracování.

Yellow Deluxe

Prvními novinkami jsou modely Yellow Deluxe. Tyto nástroje jsou dostupné se smrkovou či cedrovou přední deskou, jejíž vyvážených zvukových vlastností Furch dosahuje pomocí již zmíněného speciálního postupu ladění. Zadní deska a luby pocházejí z indického palisandru. Obě desky pokrývá vysoce lesklá UV povrchová úprava s plnými póry, která jenejen chrání, ale zároveň zvyšuje rezonanční schopnosti nástroje. Stylový vzhled kytar Yellow Deluxe podtrhuje řada detailů z abalone a bílé perleti v čele s exkluzivními lineárními pozičními značkami umístěnými na boční straně hmatníku. Součástí výbavy nástroje je také vysoce odolný kufr Hiscox.

Blue Deluxe

Kytary Blue Deluxe jsou vyrobeny v kombinaci smrk sitka a černý ořech nebo červený cedr a africký mahagon. Přirozené akustické vlastnosti těchto dřevin umocňuje speciální proces ladění přední desky společně s povrchovou úpravu s otevřenými póry. Krásný přírodní vzhled nástrojů dotvářejí elegantní tmavé detaily.

Veškeré nové modely Blue Deluxe a Yellow Deluxe jsou vyrobeny v provedení Grand Auditorium s výřezem. Zájemci si je mohou zakoupit již nyní u všech autorizovaných prodejců značky Furch.

Zdroj: Tisková zpráva Furch Guitars

Komentáře nejsou povoleny.