Kytarový efekt Digitech Grunge

Kytarový efekt Digitech Grunge

Dnes již můžeme bez nadsázky říct, že Digitech Grunge je legendárním kytarovým pedálem, který si získal velkou oblibu mezi uživateli po celém světě a drží si ji až do dnešní doby. Grunge je jedním z nejžádanějších zkreslovacích kytarových efektů na trhu. Své místo si nachází v rámci celého hudebního spektra, tedy mezi amatéry, poloprofesionály i profesionály.

Klasika od Digitechu

Díky pedálu Grunge máte možnost získat širokou paletu spíše silnějšího zkreslení, které oceníte v mnoha hudebních žánrech. Ti, kteří se v této oblasti pohybují, poznají pedály značky Digitech již na dálku. Nejinak tomu je i u modelu Grunge – odolné kovové šasi, ve kterém je osazena kvalitní elektronika. Samozřejmostí jsou přehledně a přístupně umístěné ovládací prvky, kterých je u tohoto kytarového efektu celkem čtyři (popíšeme je v další části článku). Spínání je rovněž řešeno intuitivně, aby bylo možné efekt zapnout třeba i poslepu. Napájení je řešeno buď pomocí adaptéru, nebo skrze devítivoltovou baterii.

Ovládací prvky pedálu

První ovládací prvek – Loud – slouží pro ovládání hlasitosti. Ovladače High a Low pak slouží k nastavení ekvalizace tónu (konkurenční modely často mívají pouze jeden ovladač, což bývá méně výhodnější). Posledním do party je pak Grunge, potenciometr určující, jak moc bude výstupní signál zkreslený.

Efektový pedál Grunge Digitech má integrované dva výstupy Amp-Out (slouží pro propojení do aparatury) a Mixer se simulací reproboxu (vhodný pro připojední do mixpultu, nahrávacích zařízení či počítače).

Ukázka praktického využití

Podívejte se na video, ve kterém je tento kytarový efekt představen po praktické stránce.

 

Komentáře nejsou povoleny.