Mandolína Epiphone MM-50E

Mandolína Epiphone MM-50E

Úžasný strunný hudební nástroj. To je mandolína, která má svoji historii a zároveň i své místo v současné hudební tvorbě. Oproti prvním modelům se však nyní využívají mandolíny v elektroakustické formě, které jsou opatřeny snímačem. V článku se podíváme blíže na profesionální model značky Epiphone. Jedná se o mandolínu s označením MM-50E.

Klasická mandolína s F tělem

Co říci o modelu MM-50E Epiphone? Jedná se o elektroakustickou mandolínu vhodnou i pro profesionální použití. Podíváme-li se na vzhled nástroje, pak se jedná o klasickou mandolínu s tzv. „F“ tělem.

Charakteristika mandolíny

Jaké materiály byly použity pro výrobu zmíněného strunného nástroje? Pro vrchní desku těla mandolíny byl vybrán masivní smrk Smitka. Luby a zadní deska jsou pak vyrobeny z javorového dřeva. Samozřejmostí jsou f-otvory. Hardware (tailpiece a ladící mechaniky) jsou v niklovaném provedení. Kobylka je palisandrová a je možné ji výškově nastavovat. Vše doplňuje zaoblený hmatník z palisandru, na kterém naleznete 20 pražců. Polohy pražců jsou označeny pomocí perleťových teček.

Z dalších informací vás jistě bude zajímat i menzura, která je vyměřena na 355,6 mm a v neposlední řadě i nultý pražec, jenž je široký 26,9 mm.

Praktická ukázka

Jak tato mandolína MM-50E Epiphone zní? To se můžete podívat na následujícím videu…

Komentáře nejsou povoleny.