Tichá kytara od Yamahy: SLG 110S

Tichá kytara od Yamahy

Silent neboli tiché kytary jsou moderním hudebním nástrojem, který si získává oblibu po celém světě. Vznikají hudební skupiny, které jsou kompletně vybaveny těmito modely nástrojů. S jejich pomocí dokáží zahrát cokoliv a koncerty v podobném duchu jsou opravdu velmi poutavé. Příkladem této kategorie nástrojů je například model Silent kytary Yamaha SLG 110 S.

Tento typ kytary jsme vybrali mimo jiné proto, že je možné si jej osobně prohlédnout v obchodním domě CMI plaza v Hradci Králové (samozřejmě se může lišit tím, kdy si článek přečtete, takže je dobré si to dopředu ověřit – my vycházíme z údajů k 3.5.2018).

Yamaha SLG 110S se pyšní vynikající hratelností a praktičností, nástroj si tak můžete vzít kamkoliv chcete. U popisovaného modelu jsou použity kovové struny.

Kdy se hodí tichá kytara? Doma, na cestách, se sluchátky nebo se zapojením do zesilovače nebo přímo do nahrávacího zařízení – v těchto případech jsou silent kytary ideální volbou pro všechny muzikanty, kteří hledají něco nového. A nejste v tom sami, tyto kytary si oblíbili i světoví umělci např.  Jimmy Page, Brian May, John Lennon, Paul Simon či Joe Bonamassa.

Praktická ukázka

Viděli jste už tento model naživo, nebo alespoň na videu? Pokud ne, máte dvě možnosti. Buď se podívat do svého oblíbeného kamenného obchodu, zda nemají tichou kytaru skladem, nebo rychlejší řešení, prolítnout YouTube a shlédnout některé z videí, které tento či jiný model silent kytar prezentují. My vám to ulehčíme a přikládáme jeden příklad:

Komentáře nejsou povoleny.