Trsátka – individuální výběr

Kytarová trsátka

Trsátka. Téma, které zejména u začátečníků vyvolává mnoho dotazů. I na toto kytarové příslušenství jsou různé názory. Někdo lpí na tom, že právě jeho způsob držení trsátek je ten správný, ostatní tvrdí opak, že je na každém kytaristovi, aby si zvolil takový způsob držení trsátka, které mu bude nejvíce vyhovovat. Jak to máte vy?

My jsme zastánci druhého způsobu. Proč někomu nutit styl držení, které mu nevyhovuje a zhoršuje jeho prožitek ze hry na kytaru. Kytarové trsátko můžete držet opravdu jak chcete, povšimněte si různých slavných umělců. Určitě brzy poznáte, že každý má jiný styl držení a rozhodně to nemá vliv na jejich hru.

Hru na kytaru si musíte přeci užít, tak je zbytečné si to kazit tím, že se budete nutit do nějakého „osvědčeného“ stylu držení trsátka, které zrovna vám nesedne.

Nákup kytarového trsátka

Jaké trsátko koupit. I zde je dobré volit individuální přístup. U začátečníků je dobré si nakoupit více kytarových trsátek a postupně je vyzkoušet. Tím se vám výrazně zúží výběr až nakonec dojdete k takovému modelu, který vám bude nejvíce sedět. A postupem času si oblíbíte i konkrétní značku…

Jak držet trsátko?

Jak jsme již uvedli. Jedná se o individuální záležitost, takže v tomto směru nehledejte žádné složitosti. Sami si vyzkoušejte, jak se vám bude s kytarovým trsátkem nejlépe hrát a toho se pak i držte. A když nevěříte nám, můžete dát třeba na názor Guitar-head.cz, kteří toto téma zařadili i do své online kytarové školy.

Komentáře nejsou povoleny.