U zákazníků vyhrávají kytary s hlubokým melodickým zvukem

Furch Guitars

Společnost Furch Guitars zveřejnila zajímavá data, která se týkají prodeje kytar této značky. Dle těchto informací si kytaristé v loňském roce nejčastěji vybírali nástroje s výrazným zvukem a silnými basy. Tomu odpovídá kombinace cedrové přední rezonanční desky a zadní desky a luby z mahagonu.

Cedrové desky vévodí statistikám

Přední rezonanční deska má významný vliv na celkový akustický projev kytar. Akustické vlastnosti jsou mimo jiné dány i použitým materiálem. V posledních letech se na předních příčkách v tomto směru usadil cedr. Jen za loňský rok si kytaru s cedrovou přední deskou zakoupily po celém světě téměř dvě třetiny zákazníků (60 %). Cedr je charakteristický svým teplejším, kulatějším a napříč celým zvukovým spektrem vyváženým hlubokým projevem.

Na další příčce se usadil smrk sitka (35 %), který vytváří jasnější, otevřenější a oproti cedru vyšší frekvenční tóny. Mezi další materiály se řadí alpský smrk, adirondack či Engelmann, případně další prémiové dřeva jako jsou Sinker Redwood, indický palisandr atp.

Zadní deska a luby ve znamení mahagonu

Zvuk kytary však neovlivňuje pouze přední deska, ale i materiál pro výrobu zadní desky a bočních lubů. Mezi nejoblíbenější materiál zde patří mahagon, který si v loňském roce vybralo více než 40% kytaristů. Mahagon je charakteristický výraznou kresbou a jeho homogenní struktura zvýrazňuje především hluboké melodické tóny.

Na druhém místě se zařadil indický palisandr s atraktivní hnědo-fialovou barvou a výraznou kontrastní kresbou letokruhů. Palisandr nabízí velmi vyrovnaný zvuk a je tak vhodný pro univerzální víceúčelové nástroje. Na dalších místech to jsou mimo jiné mahagonová překližka, černý ořech, javor, červený cedr, mango atp.

Zdroj: Tisková zpráva Furch Guitars

Komentáře nejsou povoleny.