Vzhůru do lavic

Vzhůru do lavic

Mnozí z žáků si „užili“ opravdu velmi dlouhou pauzu od školní docházky v té klasické podobě, kterou všichni známe. Nyní odstartoval nový školní rok, sice s určitými obavami, aby se distanční výuka nevrátila, ale začal. S tím jsou spojené mimo jiné i hudební kroužky.

Možná již vaše dcera nebo syn s hrou na hudební nástroj začali v dřívějších letech. Jistě se ale najde část rodičů, která právě řeší volnočasové aktivity pro své děti. Hudba je jednou z dalších možností a vedle sportu zřejmě nejčastější.

Kytara jako velmi oblíbený instrument

Oblíbená je výuka hry na kytaru. Jestliže se tento nástroj zalíbil i vašim dětem, pak je nejvyšší čas jim pořídit odpovídající vybavení, které můžete zakoupit buď dle podkladů ze strany učitele, nebo se poradit s odborníky v prodejně s hudebními nástroji.

Samozřejmě je třeba vybírat v kategorii určené pro začátečníky a zároveň velikost kytary, která odpovídá věku a dispozicím malého hráče či hráčky.

Vzpomeňte na své dětství

Nezapomínejte na hudbu. Pro děti, které nemají vlohy pro sportovní aktivity je to další příležitost se rozvíjet. Nenechávejte je na „pospas“ moderním vymoženostem v podobě telefonů a tabletů, jistě si zaslouží lepší dětství. Vzpomeňte sami na sebe, jaké to bylo, když jsme byli malí a tyto věci k dispozici neměli. Dobu nelze porovnávat, ale někdy rychle zapomeneme na to, co jsme zažili a hlavně prožili aniž bychom to museli dávat na Facebook či Instagram…

Každopádně přejeme všem studentům úspěšný a pokud možno plnohodnotný školní rok 2020/2021.

Komentáře nejsou povoleny.